Pages: 1 2

Vyražte s miminkem na tak trochu jinou procházku!

Minulý týden jsme se věnovaly cvičení s dětmi v šátku. Ve svém okolí ale máme také spoustu maminek a dětí, kterým navzdory všem dnes tak módním teoriím o kontaktním rodičovství vyhovuje lépe kočárek.

Právě pro ně jsme připravily rozhovor s Editou Berkovou, pozitivní náladou sršící trenérkou, která si vytvořila vlastní metodu cvičení zvanou Strollering® – Mateřská v pohybu. Dnes už se s tímto typem cvičení můžete potkat po celé České republice, protože se mezi maminkami šíří raketovou rychlostí. Nedivíme se. Zvlášť když víme, jaké zdravotní výhody s sebou nesou procházky.

Tak trochu jiná procházka – Strollering®

Co (nebo kdo) bylo Vaší inspirací při vytváření Strolleringu®?

Myšlenka Strolleringu® se zrodila právě v období mého prvního šestinedělí, kdy jsem se se svou dcerou procházela po parku. Měla jsem to nejhodnější dítě pod sluncem, a přesto mi něco chybělo. Byla to seberealizace. Jakožto vystudovanou tělocvikářku a člověka, který miluje sport a pobyt na čerstvém vzduchu mne napadlo, že bych mohla cvičit rovnou v parku s kočárkem. Nikam své dítě neodkládat, ale naopak si užívat mateřskou v pohybu.Edita Berková - Strollering

V mých představách se zrodil projekt naplněný pohybem, sportem, energií, dětmi, outdoorem, motivací, seberealizací a neskutečnými možnostmi. Denně se nestačím divit, co všechno mi Strollering® přinesl a jsem za to vděčná. Více o mých začátcích najdete ve videu z akce Miliónová žena 2014.

V čem je Strollering® jiný než ostatní cvičení pro maminky po porodu?

Základním principem Strolleringu® je sportovní dynamická chůze s kočárkem. S kočárky tedy neběháme! Naše cvičení je určeno všem maminkám bez ohledu na jejich kondici, váhu, počet dětí. Zkrátka stačí vyrazit na „tak trochu jinou procházku“.Maminky a Strollering

Oproti jiným cvičením, které maminky mohou po porodu navštěvovat třeba v tělocvičně je výhodou to, že jsme venku na čerstvém vzduchu. Zabijeme tak dvě mouchy jednou ranou. Vyvětráme děti a ještě si u toho dáme pořádně do těla. Navíc nemusíme tak jako v uzavřených prostorách řešit rýmičky a bacílky, které by si děti mohly předat. A oproti jakýmkoliv jiným cvičením máme děti pořád u sebe, nemusíme pro ně shánět hlídání.

Procházka bývá jednou z každodenních činností maminek a my jim ukazujeme, jak ji mohou strávit v pohybu a s úsměvem!

Od kdy se maminky mohou Strolleringu® věnovat? Mohou začít hned po skončení šestinedělí?

Těhotenství a porod s sebou přináší velké množství fyziologických změn a ty je potřeba respektovat. Maminky mohou začít se Strolleringem® po ukončeném šestinedělí, pokud za sebou mají spontánní porod, jsou zcela zdravé, zahojené a cítí se dobře.Strollering

Ty, které prodělaly císařský řez, by měly počkat minimálně 3 měsíce a pak se před zahájením cvičení poradit s lékařem. Císařský řez je opravdu velký zásah do těla, což si možná ne všechny maminky uvědomují. V tomto případě je lepší nic neuspěchat.

Je Strollering® vhodný i pro maminky, které trpí diastázou nebo mají ochablé svaly pánevního dna?

Ano. Lektorky Strolleringu® jsou vyškoleny i v této oblasti a dokážou maminkám s diastázou poradit a doporučit, které cviky jsou pro ně vhodné. Jsme si vědomy toho, že rozestupem břišních svalů trpí velké procento maminek.

Pokračování na straně 2

(Čteno 1,025x)
Líbil se Vám článek? Sdílejte 🙂

You may also like...