Pages: 1 2

7 tipů, jak doma neumřít hladem

Doporučuji vše si předem vyzkoušet. Můžete se tak vyhnout situaci, kdy zjistíte, že vámi zvolený obchod je schopen jídlo doručit až za dva dny, zatímco vaše lednička zeje prázdnotou už teď. Nebo že vám jídlo předají dole před vchodem a budete je sama muset vynášet do pátého patra. Nebo že namísto 10. hodiny dopolední nákup doručí až v 16. hodin, kdy už hlady polezete po zdi.Lézt po zdi

4. Nachystejte si rychlé a výživné recepty

Dejme tomu, že nějaké potraviny už doma máte. Budete mít čas vařit si sama komplikované, tříchodové obědové menu? Nejspíš ne. Pravděpodobně budete zpočátku ráda, když si zvládnete uvařit čaj, než se vám miminko zase probudí. Buďte tedy připravená a do zásoby si namyslete nějaká opravdu jednoduchá jídla. Např. ve stylu ryba bez kostí (steak z lososa, halibuta či jiné ryby z důvěryhodného zdroje, který trošku ochutíte solí, popř. dalším kořením, hodíte na pečící papír do trouby a za 20-30 minut je hotový), k tomu nějaká obilnina (rýže natural, jáhly) a hodně zeleniny či třeba těstoviny s avokádem.Jídelníček

Měla byste mít pestrou stravu, takže to pojměte poctivě a receptů si vymyslete víc. I když byste jich za normálních okolností vypočítala několik desítek i ve dvě v noci, počítejte s určitou mírou zapomětlivosti, která přijde s kojením 🙂 Možná se vám tedy vyplatí si recepty někam zapsat.

5. Najděte si restaurace s donáškou

Pokud nejste velké kuchařky nebo prostě nestíháte vařit i jednoduchá jídla, uleví vám možnost objednat si jídlo z restaurace.  I když to obvykle není váš styl, dopřejte si tenhle luxus alespoň v šestinedělí. Zasloužíte si to.

Stejně jako v bodě 3 si vše raději vyzkoušejte dopředu, ať víte jak dlouho doručení trvá. Klidně vyzkoušejte restaurací víc, ať víte, kde vám co chutná a vyhovuje i po stránce dovozu. Podle své potřeby si uložte jídelní lístky a potřebné kontakty někam poblíž. Z vlastní zkušenosti vím, že běhat pak po bytě  s plačícím miminkem a kručícím žaludkem není zrovna značka ideál.

6. Chystejte si svačinky ke kojení

Jeden z momentů, kdy budete mít možnost v klidu sedět a jíst, se nabízí při kojení. Pokud tedy zrovna nekojíte vleže, ale i tehdy se dá jíst. Byť třeba u rizota to chce určitou zručnost, abyste pak dalších 20 minut neobírala z dítěte zrníčka rýže.Svačinka

Zvlášť na počátku šestinedělí budete nejspíš kojit hodně, a proto se hodí nachystat si na svá obvyklá kojící místa po domě drobné svačinky (např. nakrájenou okurku či jinou zeleninu) a vodu. I kdyby vás to zcela nezasytilo, nestane se vám, že váš žaludek bude zet úplnou prázdnotou.

7. Naučte se co nejdřív nosit dítě v pozici tygříka či jej vázat do šátku

Tak nějak se stává, že miminko obvykle vyžaduje vaši největší pozornost, když máte zrovna hlad a v kuchyni na vás čeká nějaká dobrota. Máte na ni velkou chuť, ale zároveň nevíte, co s dítětem. Nejen v tomto případě je vhodné nahodit si dítě na jednu ruku do tzv. pozice tygříka a tou druhou se v klidu najíst.Tygřík

Návod, jak nosit dítě v pozici na tygříka najdete např. zde. Není to nic těžkého, ideální ale je, když vám to někdo na začátku ukáže. Čím dříve se tenhle chvat naučíte, tím lépe pro vás. Budete moci velmi jednoduše otevírat s dítětem v náručí dveře, rozsvěcovat světlo nebo si čistit zuby. Jen tu pastu asi jednou rukou nerozšroubujete.

Další variantou, jak si uvolnit ruce, je šátek. Nemusíte v něm nosit miminko celý den. Stačí uvázat si na sebe dítě alespoň na oběd, abyste se v klidu mohla najíst, jestliže váš andílek právě nespí a vyžaduje nošení.

Přejeme vám (nejen) v šestinedělí plné žaludky a spokojené chuťové buňky! Pokud máte vlastní tipy, jak v šestinedělí předejít hladu, podělte se s ostatními maminkami v diskuzi pod článkem nebo na FB. 

(Čteno 10,059x)
Líbil se Vám článek? Sdílejte 🙂

You may also like...