Pages: 1 2

Putování jedné křesťanky poporodní depresí

Přiblížit se Bohu

Jako křesťanky máte přístup k Bohu a jeho útěše; neodhánějte Ho pryč. Obklopte se oslavnou hudbou. Čtěte si Jeho sliby z Bible. Přibližte se Jeho pravdě. On vás miluje a je blízko vašemu zlomenému srdci, i když to vaše srdce zrovna necítí. Celou dobu vás drží za ruku a dodá vám další sílu, kterou potřebujete.

Toto je výňatek z mého deníku v té době:

Modlím se za sílu od Boha, abych zvládla vyměnit další špinavou plenu, abych zvládla připravit další jídlo, abych si před spánkem zvládla vyčistit zuby. Všechno je velká výzva. Přeji si, aby byl můj život jednoduchý a přirozený. Nutím se dokončit další úkol. Hezky popořadě – kterou další věc teď musím udělat?

Připomínám si, že Bůh je blízko lidem se zlomeným srdcem. Říká: „Pojďte za mnou vy všichni, kteří klesáte pod tíhou starostí.“ Chce mě zachránit a pomoct mi a držet mě za pravou ruku.

Otče, držím Tě za ruku. Nerozumím této cestě. Nerozumím tomu, proč jsi spojil mého krásného modrookého, chichotajícího se chlapečka s tímto temným mrakem deprese. Nikdy nepochopím tuhle nehoráznou horskou dráhu emocí – lásku tak velkou, že by moje srdce puklo, následovanou temným mrakem deprese. Ale jsem tady. Jdu si k Tobě pro pomoc. A věřím, že se k mně skrze Tebe dostane.

Pokud teď bojujete, nechte k sobě promluvit tuto píseň:

Budeš v pořádku

Budeš víc než v pořádku. Budeš se mít skvěle! Život se zase časem stane zábavný a budeš si užívat své dítě. Vyjdeš z toho posílená. Tvoje víra se upevní a budeš mít příběh o Boží věrnosti, kterým budeš moct pomáhat ostatním. Věř mi.

Co můžete udělat?

Pokud právě bojuješ, drž se pevně Božího slova. Vyhledej odbornou pomoc u lékaře nebo psychologa. Oslov své přátele. Ráda bych byla tou přítelkyní, který Ti pomůže projít touhle cestou. Věz, že mít poporodní deprese znamená, že záchvaty deprese budou pravděpodobně pokračovat; uvědomuj si to, ale nenech se tím zastrašit. Bůh Tě provede tímto kolečkem deprese a tím dalším taky.

Pokud už máte depresi zdárně za sebou, podělte se o svůj příběh. Děvejte pozor na nové maminky ve svém okolí. Modlete se za ně a otevřeně se jich ptejte, jak se mají po psychické stránce.

Pokud se poporodní deprese vašeho života nikdy nedotkla, buďte vděční. Buďte bezpečným přístavem pro čerstvé maminky, aby se vám mohly svěřit. Ne každá má po porodu dítěte radost, i když by opravdu chtěla. Vy můžete být tím, kdo prolomí temnotu.

Pochválen buď Bůh a Otec našeho Pána Ježíše Krista, Otec milosrdenství a Bůh veškeré útěchy! On nás potěšuje v každém soužení, abychom i my mohli těšit ty, kteří jsou v jakékoli tísni, tou útěchou, jaké se nám samým dostává od Boha.

2 Kor 1,3-4

Mému drahému synovi,

jednoho dne se dozvíš tento příběh. Modlím se, abys nezačal zpochybňovat mou lásku k tobě. Ve skutečnosti to byla právě moje silná láska k tobě, která mě provedla nejtemnějšími dny. Udělala jsem kvůli tobě věci, které bych pro sebe nikdy nedokázala. Ty jsi můj drahocený dar od Boha, kteý se narodil, aby vykonal velké věci v Jeho království.

(Čteno 606x)
Líbil se Vám článek? Sdílejte 🙂

You may also like...